Boccia turniir Raplas

Kevadel 2018 korraldas Rapla Vahtra tugikeskus toreda Boccia turniiri, kohal oli kutsutud veel teisigi päevakeskusi kelle vahel jõudu sai katsuda. Haapsalu Sotsiaalmaja saavutas viienda koha.

Teletorni külastus

Kolmel tublil hoovikoristamise vabatahtlikul oli võimalus külastada Tallinna Teletorni. Vaadeldi linna ja maad kõrgelt tipust kui ka külastati Teletorni all olevat Nõukogudeliidu aegset näitust.

Suvepäevad Tuksis 2017

6-8.juuni toimusid Tuksis üle-Eestilised erivajadustega inimeste suvepäevad. Kokku oli tulnud üle Eesti 117 osalejat. Koos mängiti ning tantsiti – samuti võeti ette matk mereäärde. Julgemad käisid ka merevett nautimas.

Jõulupidu Erihoolekandes

Jõulupidu tähistati Erihoolekandes noorte etteastete, ühise kringli söömise ja jõuluvana külastusega. Noortel oli ettevalmistatud näidend, laulud ja tantsud.

 

Politsei infotund ohutust liiklemimg_0229isest

Kolmapäeval, 12.oktoobril, käis  külas konstaabel Kiur Klipperg, kes rääkis ohutust liiklemisest tänaval nii jalgsi kui rattaga ning õpetas kuidas kontrollida, kas sinu helkur on töökorras.

 

 

 

 

 

Spordipäev Vändras

Juba mitmendat aastat on käinud Haapsalu Erihoolekande noored img_7609end proovile panemas Vändras, kuhu koguneb üle Eesti mitmeid, et võistelda koos erinevatel spordialadel. Ka sel aastal 24.augustil kogunesid erivajadustega inimesed kokku Vändrasse. Võisteldi kaugushüppes, 60 m jooksus, ratastooli võidusõidus, kuulitõukes kui ka vigurteate võitluses. Koju toodi medaleid nii kaugushüppest, kuulitõukest, 60 m jooksust kui ka ratastooli võidusõidust. Tublid olite!

 

 

KIK projekt Nõva väljasõitimg_1642

Seoses KIK projektiga on meie maja noortel olnud võimalus osaleda iimg_1650gal kuul ühel toredal välja sõidul erinevatesse looduskaunitesse paikadesse. 18.augustil oli välja sõit Nõvale, kus uuriti laulvat liiva ning külastati looduskeskust.  Nõva looduskeskuses sai uurida mikroskoopbi alt erinevaid liivaterakesi ning samuti sai tutvuda erinevate loomade topistega.

 

Suvepäevad Vana-Vigalas

12-14.juulil osalesid Erihoolekande noored Vana-Vigalas üle Eestilistel suvepäevadel. Võimalus oli tutvuda uute noimg_1596ortega ning õppida uusi mänge ja laule. Kolm päeva möödusid kiirelt ja teguderohkelt. Päeval oli mitmeid erinevaid huvitegevusi ja sportmänge ning õhtuti olid esinemised ning tantsuõhtud. Koos külastati ka metsavendade punkrit sügaval metsas. Viimasel päeval anti suvepäevade teatepulk edasi Haapsalule. Kohtumiseni järgmisel suvel!

 

 

Vanematepäev

5img_1585.juulil kohtusid Erihoolekande tegevusjuhendajad noorte ja nende vanematega, et meenutada möödunud õppeaastat. Koos söödi noorte valmistatud võileivatorti ning räägiti, mis möödunud aastal oli toredat ning millega võiks jätkata järgmisel sügisel. Samuti said vanemad koos noortega õppida toolitantsu huviringis õpitud tantse.